Skype
1-=800-34-34-35 : חיוג חינם מישראל
1-=877-296-4184 : חיוג חינם מארה''ב
< מספרי חיוג חינם ממדינות נוספות
linkedin twitter
youtube facebook
חזרה לאתר    
בטחון לצאת אל העולם
דיוידשילד – ביטוח רפואי לחו''ל
  
     
     
     
  

רילוקיישן לאוסטרליה - המדריך המלא להגירה לאוסטרליה

בשנים האחרונות הפכה  אוסטרליה ליעד אטרקטיבי עבור ישראלים . רבים בוחרים לעשות כיום רילוקיישן לאוסטרליה שניתנת להם ההזדמנות לעבור לגור בחו"ל לתקופה של כמה שנים. הנופים המרהיבים, התנאים הטובים והאפשרויות שיש למדינה הזאת להציע מושכים ישראלים רבים לבצע הגירה לאוסטרליה, על אף עלויות המחייה הגבוהות יחסית והמרחקים הגדולים בין הבית למקום העבודה.

מציאת עבודה ביעד לפני הגירה לאוסטרליה

כשנוסעים לרילוקיישן לאוסטרליה, יש לקחת בחשבון את היתרונות והתועלות של המעבר, אבל גם את הקשיים שעשויים להתעורר. לפניכם מספר ענייניים מרכזיים אותם מומלץ לשקול לפני קבלת ההחלטה האם להגר לאוסטרליה. לאחר שהתקבלה החלטה עקרונית לבצע רילוקיישן לאוסטרליה, מתחיל תהליך ארוך ולא פשוט של קבלת היתר אישור עבודה.

התהליך כרוך קודם כל בכך שכל מי שמתעניין ברצינות בהגירה לאוסטרליה יוכיח כי ישנו מעסיק אוסטרלי שמתעניין בכישוריו - יש חובה להוכיח שיש חברה, כלומר "מעסיק", שאכן מביעה עניין באותו עובד ומעוניינת לקלוט אותו אליה לחברה לצורכי עבודה באופן קבוע.

 

חושבים להגר לאוסטרליה

חובת קבלת אישור עבודה לצורך ביצוע רילוקיישן לאוסטרליה

קיימת באוסטרליה רשימת מקצועות שמשתנה מדי פעם בפעם שרק בעבור אחד מהם ניתן להגיש בקשה להיתר אישור עבודה, למשל: רופא, אחות, מורה ועוד. עם זאת, ההגבלה לא חלה על תחומי ההייטק השונים. כמו כן, כל מי שמתעניין בהגירה לאוסטרליה לצרכי עבודה צריך להוכיח מומחיות במקצוע - העובד נדרש להוכיח את כישוריו המקצועיים במקצוע בו הוא מבקש לקבל היתר אישור עבודה.

כמו כן, כל מי שמעוניין להגר לאוסטרליה מחוייב לעבור מבחן באנגלית ובדיקות רפואיות - על כל עובד שמבקש  אישור עבודה באוסטרליה לעבור מבחן בקיאות בשפה האנגלית וכן סדרת בדיקות רפואיות להוכיח את כשירותו הרפואית לעבודה.

לצד התהליך הארוך של קבלת היתר עבודה באוסטרליה, אורח חיי העבודה באוסטרליה שונים ממדינות אחרות. האזרחים האוסטרלים מקפידים לסיים לעבוד בשעות מוקדמות יחסית על מנת שיוכלו להקדיש זמן איכות רב ולבלות עם המשפחה, בנוסף לסופי שבוע. מכאן, שמספר השעות בהן עובדים  במשרד נמוך מזה שאליו הורגלו העובדים בישראל. כמו כן, קיימות קהילות גדולות ופעילות של יהודים וישראלים  שעשו הגירה לאוסטרליה,  כאשר רובן נמצאות בסידני ובמלבורן.

 

מידע על רילוקיישן לאוסטרליה

עלויות מחייה ואורח חיים - שיקולים משמעותיים בהגירה לאוסטרליה

כבר החלטתם להגר לאוסטרליה? לא הכל ורוד בתהליך הרילוקיישן לאוסטרליה - עלויות המחייה באוסטרליה בכלל ובסידני בפרט גבוהות בהשוואה לישראל וגם לעומת מדינות מערביות נוספות. זאת אחת הסיבות העיקריות מדוע אנשים רבים, כולל האוסטרלים עצמם, מעדיפים לגור בפרברי הערים הגדולות, שם עלויות שכר הדירה נמוכות משמעותית מברכזי העיר.

החיסרון בהחלטה כזו הוא שהיא בהכרח אומרת שהמרחק מהבית למקום העבודה יהיה גדול יותר ופרק הזמן להתנייד ממקום למקום יהיה ארוך יותר. עם זאת, חשוב לציין כי גם אם העובד לא יקבל רכב מהעבודה לצורך הנסיעות, קיים באוסטרליה מערך תחבורה ציבורית רחב ומרושת שיחסוך לכם את העמידה הממושכת בפקקים.

רילוקיישן לאוסטרליה - הזדמנות כלכלית לעומת געגועים הביתה

הגעגועים לישראל מול ההזדמנות הכלכלית האדירה הקיימת בלא מעט מקרים של הצעות עבודה שכרוכות ברילוקיישן לאוסטרליה למספר שנים הם שיקול משמעותי נוסף שיש לקחת בחשבון לפני קבלת ההחלטה על הגירה לאוסטרליה. מבחינה כלכלית , אין ספר כי החלטה לבצע רילוקיישן לאוסטרליה תשתלם כלכלית בטווח הארוך לאותו עובד וגם לבני משפחתו.

ככל הנראה, במהלך התקופה בה תשהו בחו"ל, תוכלו לחסוך כסף שלא בהכרח הייתם מסוגלים לחסוך אם הייתם מחליטים להישאר בישראל. עם זאת, תמיד צריך לזכור את המרחק מהבית ואת השפעותיו הרגשיות והחברתיות.

 

תהליך הגירה לאוסטרליה

 

הגירה לאוסטרליה, לארה"ב או לכל מקום אחר אינה דבר פשוט בהיבט הזה ודורשת מוכנות להקרבה אשר במסגרתה תצטרכו להיות רוב השנה בלי המשפחה הקרובה והחברים.

לסיכום, רילוקיישן לאוסטרליה, בדומה לרילוקיישן לקנדה, לבריטניה או לכל מדינה  אחרת בעולם כרוך בלבטים לפני קבלת ההחלטה וגם במהלכה. להחלטה האם להגר לאוסטרליה ישנם יתרונות ברורים לצד חסרונות. מצד אחד, נופיה המרהיבים של אוסטרליה והתרבות המערבית יכולים להקל על העובד הישראלי לבצע רילוקיישן ולבצע מה שנקרא "נחיתה רכה" יותר, ומצד שני , המעבר כרוך בתהליך ארוך וממושך של אישור היתר עבודה במדינה וכמו שהזכרנו,  יש לקחת בחשבון את המרחק הגדול מישראל ומהמשפחה שנשארת בארץ והופכת את התהליך ללא פשוט, אך כאמור, משתלם בהחלט מבחינה כלכלית.

החלטתם להתחיל בתהליך הגירה לאוסטרליה? רכשו ביטוח רפואי!

ביטוח רפואי לחו"ל באופן כללי וביטוח רפואי לאוסטרליה בפרט, הנו אחד הדברים החשובים שעליכם לארגן לפני נסיעה למטרת רילוקיישן לאוסטרליה או לימודים בחו"ל.

עברו לעמוד הבא למידע נוסף על הביטוח הרפואי לחו"ל של Davidshield ולרכישת ביטוח הבריאות המקיף ביותר לישראלים בחו"ל!

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך בנושא רילוקיישן לאוסטרליה:

 

הבלוג של דיוידשילד – כל המידע על רילוקיישן, מגורים, ביטוח רפואי, לימודים ועבודה בחו"ל.