Skype
1-=800-34-34-35 : חיוג חינם מישראל
1-=800-53=2-1987 :חיוג חינם מארה''ב
< מספרי חיוג חינם ממדינות נוספות
linkedin twitter
youtube facebook
English    
חיפוש
בטחון לצאת אל העולם
דיוידשילד – ביטוח רפואי לחו''ל
ביטוח רפואי - ישראלים בחו"ל    
    רילוקיישן    
    הצעת מחיר לביטוח רפואי לחו"ל    
    ביטוח רפואי לעסקים    
    אודות השירות    
    ספקים רפואיים    
    בלוג    
      
    כניסה ללקוחות    
ביטוח רפואי בחו"ל - צעד אחר צעד ביטוח רפואי בחו''ל - צעד אחר צעד
השוואה מול ביטוחים אחרים השוואה מול ביטוחים אחרים

רילוקיישן

רבים מאתנו השתעשעו עם המחשבה לעשות רילוקיישן ולעבור לגור ולעבוד ביעד נחשק בחו"ל, לתקופת זמן מוגבלת. כולנו הרי חווים רגעים בהם החיים לחוצים ומייגעים ואז לרוב עולה המחשבה להעביר אותם בקצב איטי ושלו יותר במקום אחר, כמו ארצות הברית, מערב אירופה או ביעד אקזוטי מרוחק. בין אם מודבר על רילוקיישן למטרת לימודים בחו"ל, רילוקיישן למטרת עבודה, או דווקא רילוקיישן בעקבות האהבה, הרי שרוב האנשים שמחשבה זו חלפה בראשם לא ממש נכנסו לעובי הקורה, וכשמתחילים לפרוט למשימות את ההיערכות לרילוקיישן, שמים לב שמדובר במשימה מורכבת ולא כל כך פשוטה. 

לעשות רילוקיישן מוצלח

מה זה רילוקיישן - Relocation?

אם כן, הפירוש המילולי של המילה רילוקיישן לחו"ל הוא "העתקה". כלומר, מעבר לארץ אחרת למטרות מחייה, מגורים זמניים, או עבודה בחו"ל. ישנם הרבה מאוד ישראלים בחו"ל שמנהלים אורח חיים מקביל, וטסים לעיתים תכופות ליעדים בחו"ל במסגרת עבודתם. אולם ההבדל בין מצב זה לרילוקיישן, הוא שרילוקיישן הוא למעשה מעבר מוחלט למדינה אחרת לתקופה משמעותית של מספר שנים. כיום, עם הגלובליזציה העולמית, ניתן לראות עלייה חדה במספר המשפחות שמבצעות רילוקיישן, ולפגוש ישראלים רבים המנהלים שם את ביתם וחייהם למשך שנים רבות. 

רילוקיישן - יתרונות

היתרונות במעבר לחו"ל לתקופה ממושכת (relocation) הם בעיקר יתרונות כלכליים. הרבה מאוד מהאנשים שעושים רילוקיישן עושים זאת מסיבות כלכליות, כאשר פיתוח הקריירה הוא המניע העיקרי לביצוע המעבר לחו"ל. בהשוואה לשוק התעסוקה הישראלי, שווקי התעסוקה במדינות המערביות המפותחות כגון ארצות הברית, קנדה ומדינות אירופה המערבית הם עצומים, וטומנים בחובם אינספור אפשרויות והזדמנויות עסקיות לאנשים עם יכולות, כישרון ומוטיבציה להצלחה. מהבחינה הזאת, הרעיון של רילוקיישן ועבודה בחו"ל, קוסם לישראלים רבים שמעוניינים להצליח בגדול. בהרבה ממדינות אלו, יוקר המחייה אף נמוך מזה שבישראל, מה שמאפשר להרבה ישראלים בחו"ל לחסוך ולחיות ברמת חיים גבוהה וטובה יותר. 

רילוקיישן - דברים שצריך לדעת

החלטה לעשות רילוקיישן אינה החלטה קלה ויש להתייחס אליה בכובד ראש. במקרים בהם מדובר במעבר לחו"ל של משפחה, יש לקחת בחשבון את קשיי המעבר וההסתגלות של בני הזוג והילדים לסביבה החדשה, יש לדאוג לעבודה בחו"ל ולפרנסה עבור אחד מבני הזוג לפחות ולמצוא מסגרת חינוכית לילדים. כמו כן, יש לזכור את כל הצד החוקי של השהייה בחו"ל, אשרת שהייה, או ויזה לחו"ל, כפי שנהוג לכנות זאת. חשוב לנסות להשיג גם ויזת עבודה לבן/בת הזוג, כך שאם ירצה/תרצה לעבוד, לא יהיה מכשול חוקי בדמות אשרת עבודה/ויזת עבודה. לפני שמחליטים להוציא לפועל את הרילוקיישן (relocation), חשוב לקחת את כל הגורמים הללו בחשבון. הורים אשר קיבלו החלטה "ללכת על זה" ולעבור לגור בחו"ל, יצטרכו להתמודד עם אתגרים רבים בתחום האישי. לא תמיד בן או בת הזוג יוכלו או יסכימו לעזוב את עבודתם בארץ ולעבור לתקופה ממושכת לארץ זרה. בעת מעבר לחו"ל, מתגלים אתגרים הגלומים גם בהעברת הילדים למסגרת שונה, הנוגעים למערכת החינוך המקומית, לשירותי הבריאות ביעד הרילוקיישן, וכמובן לשפה ולתרבות השונה כל כך. זהו צעד המהווה אתגר גדול בכל הקשור בתעסוקת בן או בת הזוג. לא תמיד ניתן למצוא לכך מענה בקלות. המעבר לחו"ל והחיים בארץ אחרת, בעוד שהוא פותח דלתות רבות לאחד, מצריך גם פתרון מקצועי וחברתי לשאר חברי המשפחה. חלק מהישראלים אשר החליטו לבצע רילוקיישן, בוחרים להשאיר את הקן המשפחתי בארץ ולנוע על קו ישראל - חו"ל על בסיס שבועי. 

ישנם  מאפיינים נוספים המצריכים תשומת לב; הבדידות אשר כרוכה ברילוקיישן לחברה זרה, הצורך בתחליף הולם לשירותי הרווחה והבריאות הישראלים הבטלים עם המעבר למדינה אחרת (קופת-חולים, ביטוח בריאות מקיף, ביטוח לאומי וכדומה) אמצעי מיסוי מיוחדים בארץ ובחו"ל, הצורך המשפחתי והחברתי, ועוד. 

על אף כל אלה, יש גם יתרונות ברילוקיישן לחו"ל. מעבר לחו"ל והעתקת מקום העבודה לחו"ל מאפשר התמחות יסודית בתקשורת עסקית עם גורמי חוץ ופותח פתח ליצירת קשרים עסקיים ברמה הגלובלית. היכולת לחסוך כסף עולה משמעותית כאשר חיים ועובדים במדינה אחרת.

עובד או עובדת המייצגים את חברתם בחו"ל, נדרשים לסמכות רבה, הרבה יותר מזו הנדרשת מהם בארץ. בעת עובדה בחו"ל, הם זוכים לטפל במגוון רחב יותר של משימות השונות מאוד אחת מהשניה - ניהול עובדים, קשרי לקוחות, ייצוג מול גורמי מסחר אחרים וקבלת החלטות ברמת דרג גבוהה יותר מזו אשר התוודעו אליה בארץ. זהו יתרון גדול בהתמחותם כמנהלים, והכנה מצוינת לעתידם המקצועי.

 

יעדים פופולאריים לרילוקיישן:

 

 

 

לסיכום:

מעבר לחו"ל לתקופה ממושכת (relocation), מצריך מכל בני המשפחה להסתגל לשפה, תרבות ומנהגים לא מוכרים, וטומן בחובו אי ודאות. כמו כן, המעבר לחו"ל כרוך בשינוי משמעותי משגרת החיים בישראל, מהמשפחה, העבודה והחברים. יחד עם זאת, הרילוקיישן הוא אתגר שעשוי להביא הזדמנויות וחוויות רבות. לרילוקיישן יתרונות רבים לצד אתגרים גדולים, אך מעל לכל, זו בהחלט הזדמנות להתוודע לתרבות אחרת ולהסתדר במסגרת חברתית חדשה, יתרונות שהופכים את החוויה הזו לייחודית מעניינת ושונה.

לקראת היציאה לרילוקיישן, כדאי שתהיו בטוחים שאתם מכוסים עם ביטוח רפואי לחו"ל. התקשרו עוד היום ורבלו הצעה לביטוח. שיחה בחיוג חינם*  או בטלפון 972-9-8920950+, ב-Skype או דרך עמודי ה-Facebook וה-Google+ שלנו.

*מהמדינות בהן קיים השירות

 

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

 

ביטוח רפואי בכל מקום בעולם
מידע ביטוחי
לחץ למידע ביטוחי
לישראלים
לפי איזור בעולם
תכנית הביטוח הרפואי של DAVIDSHIELD
ארה"ב - תכנית ביטוח רפואי מקיפה <<
Global – תוכנית ביטוח רפואי מקיפה לכל העולם מלבד ארה"ב <<
אודות צור קשר מפת אתר שותפים עסקיים תנאי שימוש דרושים תרומה לקהילה לימודים בחו"ל
ביטוח רפואי לחו"ל של DavidShield, הינו ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל. לדיוידשילד עשרות אלפי מבוטחים ישראלים המתגוררים ברחבי העולם. פוליסת ביטוח בריאות של דיוידשילד מותאמת לרילוקיישן ולצרכים של הישראלים החיים בחו"ל וכוללת כיסוי רפואי מקיף בלמעלה מ- 140 מדינות ברחבי העולם. באתר תמצאו כלים להשוואה של ביטוח נסיעות לחו"ל לבחירת הכיסוי הרפואי המתאים עבורכם.