דיוידשילד – ביטוח רפואי לחו''ל
linkedin
facebook youtube
09-892-0950 : חיוג מישראל
1-800-532-1987 :חיוג חינם מארה''ב
< מספרי חיוג חינם ממדינות נוספות
Skype
חיפוש
    English
בטחון לצאת אל העולם
ביטוח רפואי לחו"ל    
    רילוקיישן    
    הצעת מחיר לביטוח רפואי לחו"ל    
    ביטוח רפואי לעסקים    
    אודות השירות    
    בלוג    
      
    כניסה ללקוחות    

 

רילוקיישן (Relocation) - המדריך המלא

 

רבים מאתנו השתעשעו עם המחשבה לעשות רילוקיישן ולעבור לגור ולעבוד ביעד נחשק בחו"ל, לתקופת זמן מוגבלת. כולנו הרי חווים רגעים בהם החיים לחוצים ומייגעים ואז לרוב עולה המחשבה להעביר אותם בקצב איטי ושלו יותר במקום אחר, כמו ארצות הברית, מערב אירופה או ביעד אקזוטי מרוחק.

בין אם מדובר על מעבר למטרת לימודים בחו"ל, על רילוקיישן למטרת עבודה, או דווקא על רילוקיישן בעקבות האהבה, הרי שרוב האנשים שמחשבה זו חלפה בראשם לא ממש נכנסו לעובי הקורה, וכשמתחילים לפרוט למשימות את ההיערכות לרילוקיישן, שמים לב שמדובר במשימה מורכבת ולא כל כך פשוטה.

חברות רילוקיישן המתמחות בתחום יוכלו לסייע לכם בכל שאלה הנוגעת לביצוע מעבר לחו"ל.

היתרון של רילוקיישן

 

מה זה רילוקיישן - Relocation?

אם כן, הפירוש המילולי של המילה רילוקיישן לחו"ל הוא "העתקה". כלומר, מעבר לארץ אחרת למטרות מחייה, מגורים זמניים, או עבודה בחו"ל. ישנם הרבה מאוד ישראלים בחו"ל שמנהלים אורח חיים מקביל, וטסים לעיתים תכופות ליעדים בחו"ל במסגרת עבודתם, אולם ההבדל בין מצב זה לרילוקיישן, הוא שרילוקיישן הוא למעשה מעבר מוחלט למדינה אחרת לתקופה משמעותית של מספר שנים.

כיום, עם הגלובליזציה העולמית, ניתן לראות עלייה חדה במספר המשפחות שמבצעות Relocation, ולפגוש ישראלים רבים המנהלים בחו"ל את ביתם ואת חייהם למשך שנים רבות. 

 

רילוקיישן - יתרונות

היתרונות במעבר לחו"ל לתקופה ממושכת (Relocation) הם בעיקר יתרונות כלכליים.

רבים מהאנשים שעושים רילוקיישן עושים זאת מסיבות כלכליות, כאשר פיתוח הקריירה הוא המניע העיקרי לביצוע המעבר לחו"ל. בהשוואה לשוק התעסוקה הישראלי, שווקי התעסוקה במדינות המערביות המפותחות כגון ארצות הברית, קנדה ומדינות אירופה המערבית הם עצומים וטומנים בחובם אינספור אפשרויות והזדמנויות עסקיות לאנשים עם יכולות, כישרון ומוטיבציה להצלחה.

מהבחינה הזאת, הרעיון של רילוקיישן ועבודה בחו"ל, בעיקר של רילוקיישן לארה"ב הגדולה ובה ספציפית רילוקיישן לניו יורק, קוסם לישראלים רבים שמעוניינים להצליח בגדול.

בהרבה מהיעדים המועדפים על ישראלים לרילוקיישן (כגון ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וגרמניה), יוקר המחייה אף נמוך מזה שבישראל, מה שמאפשר חיסכון כספי בחו"ל תוך כדי מחיה ברמת חיים גבוהה וטובה יותר מאשר בישראל.

 

רילוקיישן


רילוקיישן - דברים שחשוב לדעת

החלטה לבצע רילוקיישן אינה החלטה קלה ויש להתייחס אליה בכובד ראש. במקרים בהם מדובר במעבר לחו"ל של משפחה, יש לקחת בחשבון את קשיי המעבר וההסתגלות של בני הזוג והילדים לסביבה החדשה, יש לדאוג לעבודה בחו"ל ולפרנסה עבור אחד מבני הזוג לפחות, למצוא מסגרת חינוכית לילדים ולדאוג לביטוח רפואי לחו"ל שיספק כיסוי מקיף.

כמו כן, יש לזכור את כל הצד החוקי של השהייה בחו"ל, אשרת שהייה, או ויזה לחו"ל, כפי שנהוג לכנות זאת. חשוב לנסות להשיג גם ויזת עבודה לבן/בת הזוג, כך שאם ירצה/תרצה לעבוד, לא יעמוד בפניו/ה מכשול חוקי בדמות אשרת עבודה/ויזת עבודה.

 

האתגרים איתם צריך להתמודד במסגרת רילוקיישן

לפני שמחליטים להוציא לפועל את הרילוקיישן (relocation), חשוב לקחת בחשבון גורמים שונים. הורים אשר קיבלו החלטה "ללכת על זה" ולעבור לגור בחו"ל, יצטרכו להתמודד עם אתגרים רבים בתחום האישי. כך למשל, לא תמיד בן או בת הזוג יוכלו או יסכימו לעזוב את עבודתם בארץ ולעבור לתקופה ממושכת לארץ זרה.

כמו כן, בעת מעבר לחו"ל, מתגלים אתגרים הגלומים גם בהעברת הילדים למסגרת שונה, הנוגעים למערכת החינוך המקומית, לשירותי הבריאות ביעד הרילוקיישן, וכמובן לשפה ולתרבות השונה כל כך. 

המעבר לחו"ל והחיים בארץ אחרת, בעוד שהוא פותח דלתות רבות לאחד, מצריך גם פתרון מקצועי וחברתי לשאר חברי המשפחה. חלק מהישראלים אשר החליטו לבצע רילוקיישן לחו"ל, בוחרים להשאיר את הקן המשפחתי בארץ ולנוע על קו ישראל - חו"ל על בסיס שבועי. 

ישנם  מאפיינים נוספים המצריכים תשומת לב; הבדידות אשר כרוכה ברילוקיישן לחברה זרה, הצורך בתחליף הולם לשירותי הרווחה והבריאות הישראלים הבטלים עם המעבר למדינה אחרת (קופת-חולים, ביטוח בריאות מקיף, ביטוח לאומי וכדומה), אמצעי מיסוי מיוחדים בארץ ובחו"ל, הצורך המשפחתי והחברתי, מכירת הנכסים בארץ, פינוי הדירה מחפצים והובלתם ליעד הרילוקיישן ועוד. כל אלו הם גורמים שצריך להתכונן אליהם היטב לפני מעבר לחו"ל והם דורשים הכנה דקדקנית ומוקדמת - על מנת להקל על תהליך המעבר ועל הקליטה במדינת היעד.

על אף כל אלה, ישנם גם יתרונות ברילוקיישן לחו"ל, בנוסף לאלו שכבר הזכרנו קודם לכן. מעבר לחו"ל והעתקת מקום העבודה לחו"ל מאפשר התמחות יסודית בתקשורת עסקית עם גורמי חוץ ופותח פתח ליצירת קשרים עסקיים ברמה הגלובלית.

נוסף על כך, גם היכולת לחסוך כסף עולה משמעותית כאשר חיים ועובדים במדינה אחרת.

עובד או עובדת המייצגים את חברתם בחו"ל, נדרשים להיות בעלי סמכות רבה יותר מזו הנדרשת מהם בארץ. לרוב, בעת עבודה בחו"ל, הם זוכים לטפל במגוון רחב יותר של משימות השונות מאוד אחת מן השניה - ניהול עובדים, קשרי לקוחות, ייצוג מול גורמי מסחר אחרים וקבלת החלטות ברמת דרג גבוהה יותר מזו אשר התוודעו אליה בארץ. זהו יתרון גדול שהרילוקיישן מעניק להם - התמחות כמנהלים, אשר מהווה והכנה מצוינת לעתידם המקצועי.

 

חברות רילוקיישן

 

יעדים פופולאריים ל-Relocation:


כמו כן, בשנים האחרונות, אנו עדים גם ליעדים חדשים באסיה שמהווים גורם משיכה לרילוקיישן לישראלים. כך לדוגמה, ישראלים רבים מבצעים רילוקיישן לסין ואולי אף תופתעו לגלות, אך גם רילוקיישן להודו אינו דבר נדיר היום.

היעזרו בחברות רילוקיישן

מעבר לחו"ל לתקופה ממושכת (Relocation) מצריך מכל בני המשפחה להסתגל לשפה, לתרבות ולמנהגים לא מוכרים וטומן בחובו אי ודאות. כמו כן, המעבר לחו"ל כרוך בשינוי משמעותי משגרת החיים בישראל, מהמשפחה, העבודה והחברים.

יחד עם זאת, רילוקיישן הוא אתגר שעשוי להביא הזדמנויות וחוויות רבות. לרילוקיישן יתרונות רבים לצד אתגרים גדולים, אך מעל לכל, זו בהחלט הזדמנות להתוודע לתרבות אחרת ולהסתדר במסגרת חברתית חדשה, יתרונות אשר הופכים את החוויה הזו לייחודית מעניינת ושונה.

חברות רילוקיישן שמתמחות בנושא יוכלו להציג בפניכם את מגוון היתרונות והחסרונות בביצוע רילוקיישן לכל יעד ולסייע לכם בתהליך הקליטה. בדיוק לשם כך אנחנו כאן. אז אל תהססו, פנו אלינו ונשמח לסייע.

לקראת היציאה לרילוקיישן, כדאי שתהיו בטוחים שאתם מכוסים עם ביטוח רפואי לחו"ל. התקשרו עוד היום וקבלו הצעה לביטוח באמצעות שיחה בחיוג חינם מחו"ל 24/7 או בטלפון 09-892-0950 לשיחה מישראל. לחילופין, ניתן ליצור עמנו קשר גם בטופס באתר

•  מהמדינות בהן קיים השירות

מאמרים נוספים בנושאי Relocation:

הצעה לבטוח רפואי בחו''ל
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
(שדה חובה)

על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד

*
שלח טופס
ביטוח רפואי בחו"ל - צעד אחר צעד
השוואה מול ביטוחים אחרים
תכנית הביטוח הרפואי של DAVIDSHIELD
ארה"ב - תכנית ביטוח רפואי מקיפה <<
Global – תוכנית ביטוח רפואי מקיפה לכל העולם מלבד ארה"ב <<
מידע ביטוחי
לחץ למידע ביטוחי
לישראלים
לפי איזור בעולם
ביטוח רפואי בכל מקום בעולם
אודות צור קשר מפת אתר שותפים עסקיים תנאי שימוש דרושים תרומה לקהילה לימודים בחו"ל
DavidCard
ביטוח רפואי לחו"ל של DavidShield, הינו ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל. לדיוידשילד עשרות אלפי מבוטחים ישראלים המתגוררים ברחבי העולם. פוליסת ביטוח בריאות של דיוידשילד מותאמת לרילוקיישן ולצרכים של הישראלים החיים בחו"ל וכוללת כיסוי רפואי מקיף בלמעלה מ- 140 מדינות ברחבי העולם. באתר תמצאו כלים להשוואה של ביטוח נסיעות לחו"ל לבחירת הכיסוי הרפואי המתאים עבורכם.