כל מה שרציתם לדעת
על ביטוח בריאות לרילוקיישן!

מהו כרטיס מבוטח?

כרטיס מבוטח הינו כרטיס מגנטי אישי הכולל את פרטי המבוטח. כרטיס המבוטח משמש אותך בעת קבלת שירותים רפואיים, מכל ספקי השירות הרפואי שבהסכם עם DavidShield בחו”ל ובישראל.

כיצד מוגדרים איזורי הכיסוי של התוכניות השונות ברחבי העולם?

בפוליסה מוגדרים סה”כ 5 איזורי כיסוי ברחבי העולם מלבד ישראל. הכיסויים במדינה בה אתם מתגוררים, תקפים גם לגבי קבוצת המדינות שנכללות באותו איזור כיסוי, וכמו כן באיזורי כיסוי שמסומנים במספר גבוה יותר מזה של איזור הכיסוי של התוכנית שלכם. (לדוגמא אם איזור הכיסוי של התוכנית הוא zone 2 אז הכיסויים בפוליסה תקפים גם לגבי zones 3,4,5).

האם אני זכאי לשירות רפואי מחוץ למדינה בה אני מתגורר בחו”ל?

רק במידה והמדינה אליה אתה נוסע נמצאת באותו אזור כיסוי כמו המדינה בה אתה מתגורר, או באיזור כיסוי שמסומן במספר גבוה יותר.

האם אני זכאי לשירות רפואי במדינה שנמצאת מחוץ לאיזור הכיסוי שמוגדר בתוכנית שלי?

כיסוי למדינות שאינן מוגדרות באזור הכיסוי על פי התכנית, יהיה כיסוי חירום בלבד לפרק זמן שאינו עולה על 90 יום ברציפות. לא ניתן לקבל במדינות אלו טיפול רפואי מתוכנן מראש (אלקטיבי) .

האם אתם מכסים עלויות של טיסה למדינה אחרת לקבלת שירות רפואי?

לא, עלויות טיסה למדינה אחרת אינן מכוסות במסגרת הפוליסה.

מהו “ספק רפואי”?

כל גוף המספק שירותים רפואיים נקרא בשפת הביטוח: “ספק רפואי” . בדרך כלל מדובר ברופאים, מרפאות, בתי חולים, מכונים, או מעבדות. באפשרותך לקבל כל שירות רפואי הכלול בכיסוי הביטוחי שלך ללא צורך בהפניית רופא משפחה.

מה ההבדל בין “ספקים בהסכם” ו “ספקים שאינם בהסכם”?

ספקים בהסכם: ספקים בהסכם הינם ספקים רפואיים הנמצאים בהסכם כלשהו עם DavidShield. כדי להנות ממחירים מופחתים מהנחות ומהטבות, אנו ממליצים לפנות תמיד לספקים רפואיים “בהסכם”. אם פנית לספק בהסכם, כל שעליך לעשות הוא להציג את כרטיס המבוטח שלך ולשלם את ההשתתפות העצמית. יתרת התשלום תוסדר ישירות בין הספק הרפואי ל- DavidShield. ספקים שאינם בהסכם: במידה ובחרת לקבל את השירותים באמצעות ספק רפואי שאינו בהסכם, היקף הכיסוי לו אתה זכאי הוא זהה. אולם, בדרך כלל, תחולנה השתתפויות עצמיות גבוהות יותר בהתאם לסוג השירות שניתן. בארה”ב הכוונה היא לספקים אשר אינם בהסכם עם רשת UnitedHealthcare, או כל ספק אחר שאינו מצויין באתר DavidShield כספק בהסכם. באנגלית נקראים ספקים אלה: Out of Network Providers.

האם הכיסוי חל מיד עם ההצטרפות לביטוח?

כן, יש לשים לב כי פוליסות ביטוחי בריאות כוללות תקופות המתנה לנושאים שונים. תקופת ההמתנה הינה פרק זמן קצוב מראש בו הפוליסה אינה מכסה נושא זה או אחר. לדוגמא: בפוליסות DavidShield חלה תקופת המתנה בת שנה מתחילת הביטוח, לכיסוי הוצאות רפואיות הקשורות להריון ולידה, והוצאות הקשורות לבריאות הנפש.

האם דמי הביטוח יכולים להשתנות לאחר ההצטרפות לביטוח?

כן. דמי הביטוח ישתנו בהתאם לשינוי בקבוצת הגיל במשך תקופת הביטוח. כמו כן, כמקובל בענף ביטוחי הבריאות הבינלאומיים, דמי הביטוח עשויים להתעדכן בהתאם למגמות ההתייקרות העולמיות ובכפוף לאישור המפקח על הביטוח במדינת ישראל.

מהן שעות הפעילות של מוקד שירות הלקוחות?

מוקד שירות הלקוחות עומד לשירותך 24 שעות ביממה, במשך כל השנה. ניתן ליצור קשר עם המוקד באמצעות דוא”ל, פייסבוק, צ’אט, ווטסאפ ובטלפון +972-72-2658898

באילו מקרים ניתן להתקשר לחדר הרופאים?

חדר הרופאים פועל 24 שעות ביממה, במשך כל השנה. ניתן להתקשר לחדר הרופאים על מנת לשוחח עם רופאי משפחה, רופאי ילדים ורופאים נוספים במגוון תחומי התמחות. המטרה שלשמה הוקם חדר הרופאים, הינה תמיכה בעברית ובאנגלית בלקוחות הנמצאים בסביבה זרה ולא מוכרת ואשר מבקשים הכוונה בקשר למצבם הרפואי. חדר הרופאים אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ רפואי במקום מגוריך.

האם אני יכול להסתפק בביטוח נסיעות לחו”ל (Travel Insurance)?

ביטוח נסיעות לחו”ל מעניק כיסוי לאירועי חירום בלבד שלא ניתן לדחותם עד שובך לארץ. הכיסוי מוגבל בזמן וזכותה של החברה המבטחת לדרוש את חזרתך לישראל להמשך טיפול. ביטוחי נסיעות לחו”ל זולים משמעותית מביטוחים רפואיים בינלאומיים, אך מתאימים לנסיעות קצרות בלבד. ביטוח נסיעות לחו”ל אינו מתאים למי שהעתיק את מגוריו לחו”ל לפרק זמן ממושך ונדרש לכיסוי רפואי שוטף ומקיף. חזרה לא מתוכננת ארצה בגלל היעדר כיסוי ביטוחי במדינת השהות, עלולה לפגוע בתכניותיך ובמטרה שלשמה נסעת לחו”ל. ביטוח נסיעות לחו”ל אינו מתאים גם כאשר נדרש לדוגמא ביטוח רפואי למטרות ויזה או כדרישה של מוסד ללימודים גבוהים בחו”ל.

האם ביטוח DavidShield מתאים לקבלת אשרות עבודה או לימודים בחו”ל?

לרוב כן. היקף הכיסוי ותנאי פוליסת DavidShield הינם מהרחבים ביותר. על מנת להנפיק אישור לצורך אשרה (ויזה) ואישור עבור מוסדות השכלה גבוהה בחו”ל יהיה עליך להעביר את הנוסח המבוקש ואנו ננפיק את האישור בהתאם. לכל מוסד או מדינה יש את הטפסים המונפקים על ידם, לצורכי מילוי על ידי החברה המבטחת או נציגיה. נא ודא כי ברשותך הטופס המתאים.

כיצד מחושבים דמי הביטוח?

דמי הביטוח מחושבים ע”פ מדינת השהות, סוג התוכנית, קבוצת הגיל, מינו של המבוטח, ומצבו הרפואי ע”פ שאלון הבריאות שנמסר בתהליך ההצטרפות.

האם פוליסת DavidShield קצובה בזמן?

בד”כ פוליסת DavidShield אינה קצובה בזמן, כל זמן שהנך שוהה בחו”ל. לעובדה זו חשיבות עליונה מפני שחברת הביטוח אינה רשאית לבטל את הפוליסה, גם אם מצבו הרפואי של המבוטח משתנה לרעה. לעומת זאת, למבוטח שמורה הזכות לבטל את הביטוח בכל עת.

האם עליי לקבל אישור מוקדם (Pre-Authorization) לפני קבלת טיפול רפואי?

רופאיך ומצבך הרפואי הם שיקבעו את הצורך בקבלת טיפול רפואי. אינך נדרש לקבל אישור מוקדם ממחלקת שירות הלקוחות של DavidShield וזכותך לבחור כל ספק רפואי. עם זאת, הפוליסה מחייבת הודעה מוקדמת למוקד שירות הלקוחות במקרים של הריון, אשפוז מתוכנן ועוד כמפורט בטבלת גבולות האחריות. כמו כן, מומלץ ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות לפני קבלת טיפול רפואי על מנת להכיר את הכיסויים הכלולים בתכנית, הנוגעים לטיפול הרפואי הנדרש.

מי החברה המבטחת?

החברה המבטחת הינה “דיויד שילד חברה לביטוח בע”מ”, מקבוצות הביטוח המובילות בישראל. הארגון משרת את מרבית החברות המובילות במשק הישראלי.

מתלבטים? מעוניינים במידע נוסף?